Ana Sayfa
  

 

E-mail
 

 

Hoşgeldiniz bugün,

  Kurumsal Ürün Grupları Üretim Pratik Bilgiler Referanslar Haberler Multimedya Foto Galeri İletişim  

Üretim

Kullanılan Malzeme Kaliteleri

Aktekin Avize ürettiği ürünlerin tamamında titiz bir işçilik ve ilerleyen zamanlarda metal aksam renginin değişmemesi, üzerinden yıllar geçse de aldığınız ürünün ilk günkü gibi ışıltı ve parlak görünmesi için sürekli olarak 1.sınıf hammadde kullanmaktadır.

Kullanılan hammadde kalitesi MKE’nin MS63 kalitesi olup karışımsız saf Pirinç malzemedendir. Avizelerimiz tamamının %95 i kullandığımız 1.sınıf pirinç metal üzerine, altın sarısı kaplama ile daha ışıltılı ve lüks bir görünüm kazandırılmakta, kaplama işleminden sonra belirlenmiş olan işlemeli pirinç bölgelere özel silme metodu ile detay görünüm kazandırılmaktadır. En son işlem olarak kaplama üzerine Tri Metal vernik uygulanmaktadır. Kalan %5 lik kısmı ise avizenin ana yükünü taşıyan mukavemetli özel göbek ve kat borularıdır. Yükü taşıyan bu malzemenin de dışarıdan görünümü aynı pirinç malzemede olduğu gibi altın sarısı renkte kaplamalı olup, dışarıdan göze herhangi bir rahatsızlık vermemektedir. Kullanılan bu malzeme kalitesi sonucu satın aldığınız avizelerimizde üzerinden çok uzun yıllar da geçse ilk günkü parlaklığından ve ışıltısından bir değer kaybetmeyecektir.

Kristal Camii Avizelerinde metal kısmının kaliteli olması önem teşkil ettiği gibi, bu kalitedeki ve parlaklıktaki iskelet kısmının ışıltısını tamamlayacak olan kristal avize taşlarının da kalitesi bir o kadar önemlidir.Piyasa genelinde kullanılan avize taşları kurşunsuz düz cam diye tabir ettiğimiz el işçiliği olmayan mat görünümlü ve ilerleyen yıllarda sararabilen taşlardır.Aktekin Avize kalite çıtasını kullandığı kristallerde de yüksekte tutmaktadır.Avizelerimizin tamamında kullandığımız kristaller özel işlemeli yurt dışına ihraç edilen %24 pbo ( kurşun-oksit) li gerçek kristallerdir.Kullanılan %24pbo (kurşun-oksit) li kristaller sayesinde hem avizemizdeki kristalin ışıkla birleştiğindeki verdiği yedi renk ayrıntısını, hem de avizenin üzerindeki taş aralığının çok sıkı olması sebebiyle kristallerin ışık neticesinde yaptığı seyre değer renk yakamozunu görebilirisiniz.

Avizelerimizin tamamında kullanılan elektrik kablo tesisatı TSE + CE + ISO 9001 belgeli olan
“ Hes Kablo “ürünleri tercih edilmektedir. Kullandığımız kabloların tamamı ısıya karşı mukavemetli enyaf kablolardır.Kullanılan duylar ise E-27 tipi büyük ampullere uygun, porselen taşlı, yanmaz, koku yapmaz şase yapmaya karşı özel emniyetli duylardır.

Ürünlerimizin tamamında en küçük bir ayrıntı dahi kontrol olmaksızın tesisimizden sizlere ulaşmamaktadır. Aktekin Avize ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanılabilir ve kalitemizi yakından yaşayabilirsiniz.

 

Kalite Belgeleri

Endüstriyel Tasarım Tescil Belgeleri

Marka Tescil Belgesi

Endüstriyel Tasarım Sicil Belgesi 01

Endüstriyel Tasarım Sicil Belgesi 02

 

 
 

CE Kalite Belgesi

 

 

AKTEKİN AVİZE © 2008
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kullanılamaz
E-mail: info@aktekinavize.com
Yapım: Capitol Medya